Pro koho je vhodná tvrdá matrace?

  • 5 minut čtení
Pro koho je vhodná tvrdá matrace?
26 Čvc

Jistě nám dáte za pravdu, že na kvalitní spánek má do značné míry vliv správný výběr matrace, která se vašemu tělu dokáže dostatečně přizpůsobit a poskytne vám komfort při spánku. Základem je vybrat matraci se správnou tuhostí. V tomto článku se zaměříme na tvrdé matrace. Zjistěte, pro koho jsou tvrdé matrace vhodné a objevte také několik tipů na kvalitní tvrdé matrace Materasso.

Podívejte se na kompletní nabídku matrací Materasso.

Stupně tvrdosti matrace

Zpravidla se můžete setkat se čtyřmi tvrdostmi matrace. Na označení tvrdosti matrace se používá symbol T, případně H, nejčastěji se tak setkáte s označením T1 pro měkkou matraci, T2 pro středně měkkou matraci, T3 pro středně tvrdou matraci a T4 pro tvrdou matraci. Někdy je stupňů tvrdosti pět, tvrdé matrace jsou tak označeny jako T4 a T5, setkat se však můžete i se sedmi stupni tvrdosti. Více o tvrdosti matrací se dozvíte v tomto článku.

Pro koho se hodí tvrdá matrace?

Možná už jste se někdy setkali s tvrzením, že čím je matrace tvrdší, tím lepší. Není to však tak úplně pravda, jinou matraci totiž potřebuje člověk, který váží 50 kg a jinou člověk vážící 150 kg. Tvrdá matrace je vhodná zejména pro osoby s nadváhou a také pro lidi trpící zdravotními problémy se zády.

Na trhu jsou k dostání matrace s vysokou nosností, které jsou určeny i pro osoby s váhou od 150 kg až po 200 kg. Pro lidi do 150 kg je ideální tvrdá matrace s označením T4 a pro osoby nad 150 kg velmi tvrdá matrace označená jako T5. Odborníci doporučují vybrat matraci s nosností, která tělesnou hmotnost přesahuje alespoň o 5 kg. Matrace s nižší nosností by vašemu tělu neposkytovala dostatečnou oporu a navíc by se brzy proležela.

Zdravotní i ortopedická matrace
Nesprávně zvolená tvrdost matrace způsobuje bolesti zad a kloubů i nespavost.

Jak poznat, že je matrace příliš tvrdá?

Ptáte se, jak poznat, že jste zvolili správnou tvrdost matrace? Lehněte si na matraci na záda a zkuste vsunout dlaň do mezery, která vznikla mezi matrací a vaší páteří v oblasti kříže. V případě, že je mezera velká tak, že se do ní vejde celá dlaň a ještě mezi matrací a zády zbyde volný prostor, je matrace příliš tvrdá. Měkkou matraci zase poznáte tak, že se dlaň do mezery nevejde vůbec.

Co může způsobit nesprávně zvolená tvrdá matrace

V případě, že bude vámi zvolená matrace příliš tvrdá, bude na klouby, páteř i končetiny vyvíjený nadměrný tlak, který může způsobovat poruchy krevního oběhu. Kvůli příliš tvrdé matraci můžete ráno vstávat s bolestmi zad a krční páteře a můžete také bojovat s mravenčením či znecitlivěním končetin. V poloze na boku navíc tvrdá matrace neumožňuje širokým ramenům a bokům, aby se do matrace přirozeně zabořily, a páteř tak při spánku nemá dostatečnou oporu. Nekvalitní spánek na špatně zvolené matraci může vést i k výkyvům nálad, podrážděnosti a nervozitě.

Tvrdé matrace od Materasso

Kvalitní tvrdé matrace nabízí také naše firma Materasso, která má dlouholeté zkušenosti v oblasti výroby ortopedických matrací a postelí na míru. Firma každoročně v obci Oravské Veselé vyrobí více než 300 000 matrací, které vynikají kvalitou, odolností i vysokým komfortem. Máme pro vás tři tipy na tvrdé matrace Materasso.

Kvalitní matrace na míru
Kvalitní tvrdá matrace Polargel Superior od Materasso.

Matrace Polargel Superior

Matrace Polargel Superior s nosností 190 kg je navržena tak, aby poskytla bezproblémovou podporu lidem s vyšší váhou. Vrchní část matrace je tvořena chladivou pěnou Polargel, která je komfortní, vysoce elastická a prodyšná.

Matrace Biogreen Maxi

Matrace Biogreen Maxi se vyznačuje tvrdostí T5 a nosností 170 kg. Je vyrobena z přírodní pěny Biogreen, která je oblíbená pro svou dlouhou životnost a zatížitelnost. Matrace vyniká také potahem Olivoil, který obsahuje blahodárný olivový olej v mikrokapslích.

Matrace Natura New

Naším třetím tipem pro ty, kteří hledají tvrdou, odolnou a komfortní matraci, je matrace Natura New, která je unikátní tím, že bude vyhovovat lidem od 40 kg až po 190 kg. Matrace se pyšní vysokým podílem přírodních materiálů a nabízí maximální komfort při spánku.

Po té co si zvolíte matraci přesně podle vás, je důležité ji doplnit vhodně zvoleným postelovým roštem a samozřejmě i samotnou postelí s tím vám taktéž rádi poradíme.

Podívejte se jak pro vás vyrábíme matrace na míru.

Sdílet tento článek