Každý výrobek může být dotvářen podle individuálních požadavků klienta

Technologie: Fyziosystém 5 a 7

Zónové matrace jsou speciálně navrženy pro větší pohodlí a oporu celého těla během spánku. Nabízíme zejména 5 a 7 zónové matrace. K dostání jsou také 3 zónové, ale vzhledem k nižšímu pohodlí je nevyrábíme.

  • 5 zónová matrace (fyziosystém 5)
  • 7 zónová matrace (fyziosystém 7)

5 zónová matrace (fyziosystém 5)

Matrace s 5 zónami nabízí během spánku optimální podporu různým částem těla. Jedná se o zóny pro hlavu, ramena, dolní část zad, stehna a nohy. Všechny zóny pak mají za úkol zajistit správnou polohu páteře, která by měla být během spánku v rovině. 5 zónová matrace poskytuje dostatečnou podporu té části těla, kde ji potřebujete nejvíce.

7 zónová matrace (fyziosystém 7)

Nejkvalitnější matrace mezi zónovými matracemi má dokonce 7 zón, které zajišťují tu nejlepší podporu těla během spánku.

  • Zóna 1 – Oblast hlavy a krční páteře – Tato zóna zajišťuje správnou podporu hlavy a krku tak, aby se zabránilo častým bolestem krční páteře.
  • Zóna 2 – Oblast ramen – Tato zóna je měkčí, aby se do ní ramena ponořila během spánku na boku. Zóna pomáhá zmírnit bolestivost krční páteře a ramen.
  • Zóna 3 – Oblast beder – Bederní zóna, která je nezbytná pro pohodlí dolní části zad, je nejpevnější částí matrace. Poskytuje skutečnou oporu zádům a zabraňuje prohnutí páteře během spánku. V průměru 40 % tělesné hmotnosti člověka náleží během spánku právě této oblasti matrace. Měkká matrace bez dodatečné pevnosti v bederní zóně tak nutí páteř setrvávat v nepřirozené prohnuté poloze. Tato skutečnost pak způsobuje, že se svaly během spánku stahují a napínají, což má za následek ztuhlost a bolest zad. Bederní zóna je velmi důležitá, protože dokáže zmírnit napětí v zádech.
  • Zóna 4 – Oblast pánve – Zóna 4 umožňuje, aby se boky jemně ponořily do matrace a došlo k uvolnění a vyrovnání páteře.
  • Zóna 5 – Oblast kolen – Zóna kolen má stejnou pevnost jako bederní zóna. Poskytuje správnou oporu pro kolena a pomáhá tak zmírnit bolest kloubů.
  • Zóna 6 – Oblast spodních nohou – Zóna pro dolní končetiny má stejnou pevnost jako zóna pro oblast ramen. Poskytne tak potřebný komfort a úlevu unaveným nohám.
  • Zóna 7 – Oblast chodidel a kotníků – Tato zóna má stejnou pevnost jako zóna určená pro oblast hlavy a krku. Opět poskytuje pohodlí a úlevu od bolesti a tlaku v oblasti nohou a kotníků.