Každý výrobek může být dotvářen podle individuálních požadavků zákazníka

Certifikáty

FSC® certifikát

FSC® certifikát

Certifikace FSC® je důvěryhodný systém sledování a garance původu materiálu. Certifikované společnosti tak mohou prokázat, že jejich výrobky pochází z šetrně obhospodařovaných lesů.

Certifikovaný systém managementu jakosti dle STN EN ISO 9001:2015

Certifikovaný systém managementu jakosti dle STN EN ISO 9001:2015

Společnost MATERASSO Slovakia, s. r. o. již více než 10 let dodržuje pravidla systému managementu kvality v oblasti vývoje, výroby a prodeje matrací, dětských matrací, přikrývek, postelových přikrývek, polštářů jakož i výroby a prodeje postelí a postelových roštů. A to vše ve smyslu požadavků zákazníků, vývoje trhu a nových trendů materiálů a zdravého spánku, ISO 9001, právních a jiných požadavků.

SIMALFA – zdravotně nezávadné lepidlo ze Švýcarska

SIMALFA – zdravotně nezávadné lepidlo ze Švýcarska

Zdravé spaní je pro nás priorita. Proto při výrobě matrací pečlivě zvažujeme každý detail s dopadem na naše zdraví. Jedním z nejproblematičtějších materiálů při výrobě matrací jsou bezpochyby lepidla. Běžně používaná lepidla na bázi rozpouštědel ze sebe uvolňují různé těkavé látky. Tyto chemikálie prokazatelně dráždí sliznice dýchacích cest, pokožku, popřípadě i trávicí trakt. Významný je i jejich vliv na centrální nervový systém a krvetvorbu. Naše firma pracuje s revolučním, patentem chráněným, přírodním švýcarským lepidlem SIMALFA. Toto lepidlo je naprosto ekologické a splňuje i ty nejpřísnější normy zdravotní nezávadnosti. Lepidlo SIMALFA je certifikované německým Hohenstein institute a má certifikát ECO-PASSPORT potvrzující, že tento produkt neobsahuje žádné škodlivé substance. Toto lepidlo jako jedno z mála splňuje podmínky certifikátu OEKO-TEX standard 100 – třídy I – což je nejpřísnější norma. Je dokonce vhodné i pro výrobky určené pro batolata. Toto lepidlo je na vodní bázi, zatímco standardní lepidla pracují na bázi rozpouštědel. Z námi využívaného lepidla se po aplikaci odpařuje pouze čistá voda, oproti rozpouštědlům vypařujících se u standardních lepidel. Je to jeden z dalších důkazů že ekologie výroby, kvalita a zdravotní nezávadnost našich výrobků je pro nás absolutní prioritou.

Öko-Tex Standard 100

Öko-Tex Standard 100

Všechny naše potahové látky mají certifikát Öko-Tex Standard 100. Je to mezinárodní testovací a certifikační systém pro textilie, vyráběné pouze ze zdravotně nezávadných materiálů. Byl vyvinut v roce 1992.

Certifikát č. 08 0403 T/ITC/a

Certifikát č. 08 0403 T/ITC/a

Certifikát vydaný Certifikačním orgánem pro výrobky Institut pro testování a certifikaci, a. s. (ITC) se sídlem ve Zlíně (ČR), potvrzuje, že matrace Prezident kokos, Sultán hydrolatex plus, Sultán latex, Premier termopur, SOYACELL, Prezident royal, Viscogreen, Natur biogreen, Admirál bio hydrolatex, Admirál bio-ex latex, splňují základní požadavky Směrnice Rady č. 93/42 / EHS ze dne 14. června o zdravotnických pomůckách a příslušných evropských harmonizovaných norem.

Slovak Gold 2002

Slovak Gold 2002

V červenci 2002 byl společnosti Materasso, s. r. o. jako prvnímu výrobci matrací na Slovensku udělen certifikát Cígler N ° 21/2002 za dva výrobky, a to novinku matrace Premiér bio luxus a matrace Adamíra bio-ex latex excellent.

Testy a zkoušky na vyráběné matrace

Materiály používané na výrobu matrací jsou dodávány od vybraných výrobců z Čech, Rakouska, Německa, Itálie a Slovenska. Jednotlivé materiály používané na výrobu matrací byly testovány z hlediska:

  • hygienicko-toxikologického v Ústavu preventivní a klinické medicíny v Bratislavě
  • chemického obsahu formaldehydu, lehkých kovů a pH vodního výluhu ve zkušební
    laboratoři VÚTCH – CHEMITEX v Žilině.

Pružinová matrace jako celek byl testován z hlediska:

  • mechanických vlastností (počáteční měkkost, celková deformace a trvanlivost
    po dynamickém namáhání.